Friday, June 2, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËJo vetëm të djathtët por edhe të majtët i premtojnë votën kandidatit...

Jo vetëm të djathtët por edhe të majtët i premtojnë votën kandidatit të PD Erdit Hazizaj në 14 maj për bashkinë e Roskovecit (fotot)

Roskovec – Vidhishta ishte ndalesa e dytë e kandidatit fitues  Erdit Hazizaj për bashkinë e Rroskovecit. Në këtë takim shpresëdhënës dhe besim plotë  Hazizaj bashkëbisedoi me banorët e Vidhishtës për shumë çështje që ata i kanë nevojë imediate në jetën e tyre të përditshme. Njerëzit e mrekullueshëm të Vidhishtës i premtuan Erdit Hazizaj mbështetjen e tyre të fuqishme në 14 Maj.

Në fjalë e tij para banorëve  Hazizaj deklaroi:
“-Dëshiroj që në krye të fjalës time, t’Ju falenderoj nga zemra për këtë pjesëmarrje të jashtëzakonshme në këtë takim të sotëm që simbolizon dhe fillimin e fushatës tonë elektorale. Marshimin tonë pa ndalim drejt fitores së zgjedhjeve të 14 majit!


T’Ju falenderoj nga zemra për mbështetjen e madhe që kam ndjer gjatë takimeve të shumta që kemi zhvilluar përgjatë këtyre javëve.
Në çdo shtrëngim duarsh, në çdo shikim që hasim, në çdo bisede që kemi zhvilluar, dëshira për ndryshim është e jashtëzakonshme!
Banorët e BASHKISE ROSKOVEC e kanë shpresën tek ne.


Rrugës tonë drejt fitores i bashkohen çdo ditë e më shumë qytetarë të çdo moshe e të çdo kahu politik dhe Jam i bindur që kjo frymë do të na ndjek përgjatë gjithë rrugëtimit tonë për t’i kthyer dinjitetin qytetit, krenarinë qytetarëve, për fitoren tonë të bukur dhe të thellë të Bashkisë Roskovec.
Qytetari dhe familja do të jetë në qendër të vendimarrjes politike.


Mbështetja e gjerë popullore na ngarkon me një përgjegjësi edhe më të madhe për sfidat e mëdhaja të qytetit, për ta bërë atë më të jetueshëm dhe për ta kthyer Bashkinë dhe administratën në shërbëtore të qyterarve, pa asnjë dallim!
Kjo është ajo çfarë presin qytetarët dhe kjo është ajo që do t’i ofrojmë!


Bujqësia shqiptare sot, po përjeton periudhën më të veshtirë të saj në këto në këto dhjetë vitet e fundit
Zona të tëra rurale janë zbrazur nga rinia që ka emigruar pa kthim dhe ky fenomen i largimimit të popullates rurale ka cuar në rritjen e moshës mesatare të fermerëve dhe zbehjen e ardhmerisë të këtij sektori jetik.


Ne shume zona te Bashkise infrastruktura rrugore le shume per te deshiruar. Shume rruge kryesore apo rruge lagje jane lene ne meshire te fatit dhe ne kete kohe shofim asphalt Elektoral


Furnizimi me ujë i popullsisë dhe funksionimi i rrjetit te kanalizimeve eshte nje problem tjeter kryesor, i cili nuk mjafton ose mungon fare nëpër fshatra.
Me krenari e them se programi qe ne kemi bere eshte më i miri dhe më ambicioz që i është prezantuar qytetarëve që jetojnë në Bashkinë Roskovec.


Bashkia e së nesërmes e drejtuar prej nesh do të angazhohet fuqimisht në nxitjen dhe integrimin e të gjithë kapitalit tonë natyror dhe njerëzor, i cili do të synojë të vërë në lëvizje një ingranazh të pashfrytëzuar, duke filluar nga biznesi, arsimi, bujqesia, blegtoria dhe fruti kultura.
Ky qytet do të zgjohet nga ky gjumë letargjik që është vënë nga politika. Ky qytet do të jetojë më në fund”.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME

%d bloggers like this: