Friday, December 1, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËLushnje, nis procesi votimit të primareve

Lushnje, nis procesi votimit të primareve

Primaret e PD edhe në bashkitë Lushnje dhe Divjake,.

Primaret e kandidatëve për kandidatë për kryebashkiakë ne deget e PD Lushnje dhe Divjake, kanë nisur që në orën 8 të mëngjesit e do të vazhdojnë deri në orën 18 dhe atje ku do të ketë radhë votimi dë të shtyhet deri në votuesin e fundit

Materialet zgjedhore për çdo degë të PD për bashkitë 2 bashkite ,kanë mbritur që në orët e mbrëmjes së djeshme dhe u janë shpërndarë degëve përkatëse.

Lushnje, votohet per
Eduart Sharka
Erjon Kercuku
Votohet ne seline e PD
Jane 1600 anetare te Pd me karte anetaresie dhe 538 simpatizante.

Divjake,votohet ne seline Pd
Gjergji Janko
Aurel Malko
Jane 1800, anetare te PD me karte anetaresie dhe 762 simpatizante dhe 168 te forumit rnor te PD.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME