Monday, March 27, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËDeputetia dhe kryebashkiakia e Patosit mbledhin strukturat e PS në kushrshtim me...

Deputetia dhe kryebashkiakia e Patosit mbledhin strukturat e PS në kushrshtim me ligjin

Patos – Dega e PD Patos ka denoncuar në faqen saj zyrtare në rrjetin social facebook takimet qe strukturat e PS dega Patos kanë zhvilluar në ambjente të institucioneve të depolitizuara.

këto takime kanë marr pjesë depitetia Antoneta Dhima dhe kryebashkiakia e Patosit Rajmonda Balilaj. Denoncimi i kësaj force politike dhe i këtij veprimi është bërë me fotografi dhe status që e ka shoqëruar postimin

Ndiqeni më poshtë

Denoncim

PD dega Patos denoncon faktin se PS dega Patos ka thyer ligjin që ndalon kryerjen e takimeve partiake apo të strukturave partiake në ambiente brenda administratës shtetërore të depolitizuara si janë, shkolla, kopshte, çerdhe etj.

Duke u nisur nga një postim që zoti Artiol Hoxha me detyrën e Kryetarit të Partis Socialiste Patoska publikuar në llogarinë e tij në rrjetin social facebook mësohet se deputetja e PS për zonën Patos Antoneta Dhima, Kryebashkiakia e Patosit Rajmonda Balilaj kanë mbledhur strukturat e PS dega Patos në ambientet publike të njësisë administrative Zharrëz (salla e mbledhjeve). Ky veprim bie ndesh me ligjin .

Ne si PD denoncojmë këtë fakt duke u thënë që të mos shfrytëzojnë ambientet e depolitizuara për të bërë propogandë partiake.

Ne si PD do të denoncojmë fort saherë që do të shikojmë shkelje të tilla duke ua servirur qytetarëve me foto e vidio.

Ka ardhur koha që të demaskojmë hapur veprime arbitrare në shkelje të ligjit.

14 Maji po afron, bashkia e Patosit do u kthehet qytetarëve.

Ne bëjmë ndryshimin

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

MË TË LEXUARA

LAJMET E FUNDIT

%d bloggers like this: