Wednesday, December 6, 2023
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËSupriza/ Alibeaj dhe PS në Patos me kandidatë "të përbashkët" për zgjedhjet...

Supriza/ Alibeaj dhe PS në Patos me kandidatë “të përbashkët” për zgjedhjet në 14 maj

Nuk kish si ndodhte ndryshe. Grupimi i Alibeajt duke qënë  dhe duke parë se çdo ditë e më shumë po t’kurret, po i ikën anëtarësia,  ka nisur marrëveshjet  e dorës dytë “poshtë tavolinëS” që kryen me negociatorë të besueshëm, si thotë edhe shprehja popullore, “ nga inati i sime vjerre po shkoj të fle me mullixhinë”.

Dalja e tij  duke prezantuar kandidatët për kryetar bashkie në Patos dhe Vaut të Dejës  përkatësishtë zonjën Pranvera Rizai në Patos dhe Klomentina Drini në Vaun e Dejës ka sjell dhe reagime nga demokratët e qytetit të Patosit.

Sapo është publikuar si lajm, kanë qënë  të menjëhershme reagimet e demokratëve të Patosit si te ata të Rithemelimit ashtu edhe të grupimit të Alibeajt duke thënë se  ka bërë lëvizje të gabuar, na solli kandidate që përfaqësonë PS dhe jo ne demokratët.

Burime informacioni nga Patosi pohuan se në lidhje me zonjën Pranvera Rizai nuk kanë asnjë problem për figurën e saj, por ajo nuk mundë të përfaqësojë demokratët pasi është një kandidaturë që ka rënë pre e lojës së Alibeajt me  deputeten e PS Antoneta Dhima dhe kjo e fundit duke marr dhe pëlqimin dhe të kryebashkiakes Rajmonda Balilaj.

Po këto burime  informacioni na servirën edhe fotot kur kandidatia për kreun e bashkisë Patos e grupimit Alibeaj është nën shoqërinë e deputetes së PS Antoneta Dhima dhe kryebashkiakes Balilaj, apo duke drekuar me to. Informscionet e servirura tregojnë qartë se Alibeaj ka dështuar në Patos me vendosjen e kësaj kandidature, pohuan këto burime pasi qytetarët demokratë të Patosit nuk mund të votojnë të majtë apo ata që ditën hiqen demokratë e natën lëvizin për të mbledhur votat e kundërshtarit politik PS.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME