Sunday, June 23, 2024
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
HomePOLITIKËPL dorëzon në KQZ kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve

PL dorëzon në KQZ kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve

Partia e Lirisë ka dorëzuar këtë të të shtunë në Komsionin Qendror të Zgjedhjeve kandidaturat për anëtar të KZAZ-ve për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023. Te premten Partia Demokratike, dorëzoi në KQZ listën e anëtarëve për në KZAZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në ndarjen e komisionerëve në KZAZ-të për zgjedhjet lokale të 14 majit, vendosi më datë 9 janar 2023, që PS të propozojë 2 anëtarë për çdo KZAZ si partia më e madhe e mazhoranancës dhe Partia Demokratike 2 anëtarë si partia më e madhe e opozitës.

Partia Socialdemokrate dhe Partia e Lirisë do të kenë nga një anëtar. Kjo vjen ngaqë janë partitë e dyta më të mëdha nga maxhoranca dhe opozita. Anëtari i shtatë do të zgjidhet me short.

POSTIME TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

NJOFTIME TË NDRYSHME

MË SHUMË LAJME